Więcej na:  optiserw.com

 

Zabezpieczenie przeciwpożarowe serwerowni

Komponenty takich instalacji dobierane są do warunków, jakie będą występować w chronionych pomieszczeniach (kubatura, zakres zmian temperatur itp.). Odbywa się to na etapie projektowania, co umożliwia stworzenie skutecznego systemu gaśniczego. Możliwa jest także integracja z istniejącymi już instalacjami SAP.

OPTIserw Kraków

Gazowe instalacje gaśnicze są niezwykle wydajne i skuteczne. Zastosowany środek gaśniczy nie niszczy urządzeń znajdujących się w chronionym pomieszczeniu, nie przewodzi prądu, nie powoduje korozji ani nie pozostawia nalotu czy zanieczyszczeń. Nie jest toksyczny, nie zagraża w żaden sposób personelowi, jest przyjazny dla środowiska. Bezpośrednio po zakończonej akcji gaśniczej wystarczy dokładne przewietrzenie pomieszczeń.

Proponujemy kompleksowe rozwiązania zabezpieczeń przeciwpożarowych dla małych i dużych serwerowni, począwszy od zaprojektowania instalacji gaszenia pod względem doboru i optymalizacji względem chronionego obszaru, poprzez dostawę oraz kompletny montaż urządzeń służących do detekcji oraz gaszenia pożarów, aż po serwis i opiekę nad instalacją przeciwpożarową.